Dzień czekolady

CZEKOLADA to przysmak szanowany na całym świecie, przez najmłodszych i tych nieco starszych. Na sam dźwięk słowa czekolada, robi się bardzo przyjemnie i nie bez powodu. Nie ważne czy czekolada jest słodka, nadziewana czy gorzka dostarcza nam dużo żelaza oraz z całą pewnością poprawia nastrój. Uwielbiana, doceniana za swoje walory smakowe i właściwości czekolada obchodzi także swoje święto. W Polsce DZIEŃ CZEKOLADY obchodzimy właśnie dziś, 12 kwietnia. Nasze przedszkole także włączyło się do wspólnego świętowania, i wszystkie grupy miały dzisiaj czekoladowy dzień. Grupy starsze Podziomki i Żagiewki wybrały się do Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich i tam świętowały ten słodki dzień. Modraczki i Koszałki w czasie zajęć dowiedziały się jak powstaje czekolada, poznały jej właściwości za pomocą narządów zmysłu oraz poznały jej różne rodzaje. W tym dniu dzieci i te starsze, i te młodsze dowiedziały się także, że czekoladę należy jeść w rozsądnych ilościach by nie zaszkodziła, oraz by po każdym jej spożyciu starannie umyć zęby. Oczywiście każda grupa degustowała różne rodzaje czekolad: białą, gorzką, mleczną. Dodatkowo Modraczki zanurzały owoce i chrupki kukurydziane w aksamitnej płynnej czekoladzie, a Koszałki wykonały swoją nadziewaną czekoladkę. Radość dzieci była ogromna! Dzisiejszy dzień minął nam bardzo słodko i wesoło. Wszystkie przedszkolaki Dzień Czekolady chciałyby obchodzić nie tylko 12 kwietnia, ale codziennie. Jednakże w ten wyjątkowy dzień można się objadać czekoladą z czystym sumieniem, pamiętając, że co za dużo, to niezdrowo. Zapraszamy do galerii.