Warsztaty z rodzicami

W dniach 22,24,28 i 29.marca 2023 r. w przedszkolu odbyły się : zajęcia otwarte połączone z warsztatami wielkanocnymi. Najpierw odbyło się krótkie zajęcie na temat Świąt Wielkanocnych, podczas których dzieci poznały i utrwaliły tradycje związane z symboliką świąt, wykonując różnorodne zadania. Dzieci starsze zaprezentowały swoje umiejętności w przeliczaniu i porównywaniu elementów zbiorów, dodawaniu i odejmowaniu w zakresie 10, utrwaliły poznane litery, cyfry. Dzieci młodsze utrwaliły znajomość kolorów, przeliczały elementy zbiorów, porównywały ich liczebność, utrwaliły wielkości. Następnie nasi wychowankowie wraz z rodzicami ruszyli ochoczo do wykonania ozdoby wielkanocnej. Tymi rękodziełami były: wianuszek do powieszenia na drzwi, zajączek w kubeczku i kurki na patyku. We wspaniałym gronie, miłej atmosferze, wśród utalentowanych rodziców, pomysłów na ozdabianie prac wykonano wspaniałe dekoracje. Nasze przedszkole zamieniło się wówczas na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne a przedszkolaki zamienili się w prawdziwych artystów. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem, ale był też i czas na miłe pogawędki. Powstało bardzo dużo pięknych i niepowtarzalnych świątecznych dekoracji. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców  i dziękujemy państwu za miło spędzony wspólnie czas. Zapraszamy do galerii.