Sławni Polacy - quiz

W związku z realizacją jednego z zadań planu rocznego w grupach Żagiewki i Podziomki odbył się quiz wiedzy na temat: „ Wybrani Sławni Polacy". Spośród dzieci sześcioletnich utworzono 4 drużyny oznaczone kolorami: czerwona, zielona, żółta i niebieska. W każdej z nich wyłoniono kapitana, który w porozumieniu z drużyną podawał odpowiedzi na podane pytania i rozwiązania zagadek.
Drużyny rozwiązywały zagadki słowne, układały puzzle, rozpoznawały utwory muzyczne. Młodsi koledzy i koleżanki wspaniale dopingowali swoje drużyny. Wszystkie drużyny uzyskały prawie maksymalną ilość punktów. Możemy być dumni, że dzieci posiadają tak dużą wiedzę o wybranych sławnych Polakach: Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin, Maria Konopnicka, Papież Jan Paweł II. Sportowcy dyscyplin zimowych i letnich: Adam Małysz, Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk, Robert Lewandowski. Zapraszamy do galerii.