Zabawy na śnieżki

zabawy na nieki 20180116 1981297100Dziś w naszym przedszkolu wesoły był dzień. Wreszcie spadł upragniony śnieg- miękki biały puch. Zima jak dotąd płatała nam figle, więc gdy zrobiło się biało za oknem postanowiliśmy z tego skorzystać. Przedszkolaki oddały się zimowemu szaleństwu. Oczywiście największą zabawą było rzucanie śnieżkami- do celu, kto dalej. Oprócz znakomitej zabawy dzieci z grup Koszałki i Modraczki wspólnie postanowiły nasypać ziarenek do karmika oraz powiesić ptasie przysmaki.

Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego. Po zimowych zabawach na świeżym powietrzu przyszedł czas powrotu do przedszkola. Z czerwonymi noskami, wspaniałymi humorami oraz szerokim uśmiechem wróciliśmy na ciepły posiłek. Zabawa była przednia, miejmy nadzieję że jeszcze będziemy mogli to powtórzyć!!