List do Mikołaja

list do mikoaja 20171201 1262206646Do przedszkola przyjechał teatr Maska z Krakowa ze spektaklem "Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach". Powszechnie wiadomo, że pisanie listów do Świętego Mikołaja, to dla dzieci wspaniała zabawa i możliwość poproszenia o wymarzony prezent. A co, jeśli listy nie trafiają jednak bezpośrednio na Biegun i wszystkie prezenty są pomieszane?... Chłopcy dostają lalki, dziewczynki samochody - ktoś musi stać za tym całym zamieszaniem !

Michaś, jak co roku pisze do Mikołaja, że chciałby mieć prawdziwego, najlepszego przyjaciela. Ze względu na to, że jego prośba do tej pory jeszcze się nie spełniła, tym razem postanawia wszystko dokładnie sprawdzić. Chłopiec zostawia list, a wieczorem obserwuje go z ukrycia. Tym sposobem nakrywa Skrzata, który podmienia koperty! Wszystko jasne- nieświadomy niczego Mikołaj, w oparciu o fałszywe listy, nie obdarowuje dzieci prezentami, o które prosiły. Michaś postanawia nagłośnić całą sprawę. Na drodze pełnej przygód spotyka Renifera o imieniu Jeleń, który pomaga mu w przygotowaniach. Być może w tym roku Skrzat dostanie nauczkę, a marzenia dzieci w końcu się spełnią. Spełniają się też marzenia Michasia i Skrzata obaj dostają wymarzony prezent - zostają najlepszymi przyjaciółmi. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy oglądały bajkę i w trakcie spektaklu zostały włączone do zabawy razem z głównymi bohaterami bajki. Dziękujmy Radzie Rodziców za umilenie przedszkolakom tego dnia i wprowadzenie świątecznego nastroju.