My również pomagamy

my rownie pomagamy 20171109 1080795204Październik to miesiąc, w którym organizujemy akcję „Pomagamy zwierzętom" z Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Honorowy patronat objął nad akcją Wójt gminy- pan Piotr Kuroszczyk. Nauczyciele we wszystkich grupach prowadzili pogadanki na temat pomocy zwierzętom w przetrwaniu zimy w schroniskach.

Dzieci wspólnie z rodzicami przynosili różne smakołyki dla piesków, kotków - puszki, suchą karmę, makarony, kasze, ryż i wiele jeszcze innych specjałów. Celem akcji jest wdrażanie dzieci do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym zwierzętom. Takie działania kształtują w naszych dzieciach postawy poszanowania i wrażliwości na otoczenie. Dzięki dobrym, współczującym sercom naszych przedszkolaków oraz hojności ich rodziców zebraliśmy ponad 110 kg karmy dla psów i kotów. Tegoroczny wynik zbierania jest naszym rekordem. Jeszcze nigdy nie zebraliśmy takiej dużej ilości karmy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w tak szlachetnej akcji. Zapraszamy do galerii.