W lokalnej piekarni

w lokalnej piekarni 20171024 1669052968„Jak powstaje chleb?" – na to pytanie nasze przedszkolaki już doskonale znają odpowiedź. W dniu dzisiejszym wszystkie grupy wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do naszej zaprzyjaźnionej piekarni w Gorzycach Wielkich. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia i co w niej się znajduje. Pani Maria opowiedziała jak wygląda proces powstawania pieczywa, jakie produkty potrzebne są do jego wypieku.

Z wielkim zainteresowaniem dzieci oglądały maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki do przewozu chleba, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, który służy do wypieku pieczywa. To była bardzo pouczająca wycieczka, dzięki której dzieci przekonały się ile osób zaangażowanych jest w produkcję chleba i jak ciężka jest praca piekarza