Śniadanie wielkanocne

niadanie wielkanocne 20170412 1699139928W naszym przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, wspólnie z wychowawcami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies i rzeżuchę. Wykonano śliczne świąteczne stroiki, które znalazły się na przedszkolnym, wielkanocnym stole.

Zwieńczeniem tych działań Wielkanocnych było wspólne świąteczne śniadanie na którym nie mogło zabraknąć jajka jako symbolu życia, wędliny jako symbolu zdrowia i dostatku oraz chleba - symbolu ciała Chrystusa. Dzieląc się jajkiem w gronie najbliższych kolegów złożono sobie wzajemnie życzenia. W takiej atmosferze śniadanie smakowało wybornie.

Zapraszamy do galerii.