Wielkanocne decoupage

wielkanocne decoupage 20170329 1080862857Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań. Z tej okazji zaprosiliśmy do nas panią Joannę Kędzierską, zajmującą się rękodziełem ludowym, by zaprezentowała wytwory swojej pracy.

Dzięki wystawie, którą zorganizowaliśmy w holu przedszkola każdy mógł podziwiać dzieła pani Joasi a naprawdę było co oglądać. Od pięknych serwet, baranków, kur, kurczaczków, zajączków robionych na drutach po wspaniałe pisanki wykonane różną techniką. Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli zachwycać się pracami pani Joasi, a także porozmawiać nad metodami wykonania niektórych dzieł. Popołudniu w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla rodziców, na których pani Joasia uczyła nas wykonywania pisanek metodą decoupage. Nie jest to zadanie trudne, wymaga jednak pewnych określonych działań. Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej – technika serwetkowa. Rodzice wykazali się dużą kreatywnością, inwencja twórczą i chęcią do podejmowania nowych wyzwań . Powstało wiele wspaniałych pisanek, każda inna i niepowtarzalna. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo. Dziękujemy bardzo serdecznie pani Joasi za przybycie do naszego przedszkola, pomoc w przeprowadzeniu warsztatów oraz wprowadzenie świątecznego nastroju.