Eko - zajęcia

eko - zajcia 20170309 1899881759W dniu 09.03.2017 r gościliśmy w naszym przedszkolu panią Arletę z Miejskiego Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami z Ostrowa Wielkopolskiego z programem ekologicznym „Prawidłowa segregacja odpadów" Podczas krótkiej prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z działalnością firmy, tj.jakie pojazdy odbierają śmieci, do jakich pojemników - worków wrzucamy odpowiednie śmieci, gdzie są one wywożone i co się dalej z nimi dzieje.

Przedszkolaki dowiedziały się jak ważną rolę odgrywa prawidłowa segregacja śmieci, zarówno dla nas teraz jak i przyszłych pokoleń i od dziś wiedzą, że makulatura, złom, plastykowe przedmioty i szkło to nie śmieci, tylko doskonały surowiec wtórny przenaczony do ponownego przerobu i ponownego wykorzystania.Na koniec zobaczyły krótki film o przygodach butelki Pet – Petulki (jak ona powstała, jak stała się surowcem wtórnym i jak doszło do jej nowego "życia"). Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie dzieci dostały upominek a pani dyrektor wręczyła podziękowanie i kwiaty w imieniu wszystkich zadowolonych przedszkolaków.