11 listopada 2016

11 listopada 2016 20161111 1410370384Co to jest Polska? Spytał Jaś w przedszkolu. Polska to wieś i las i zboże w polu i szosa, którą pędzi do miasta autobus i samolot, co leci wysoko, na tobą. Polska to miasto, strumień i rzeka i komin fabryczny, co dymi z daleka, a nawet obłoki, gdy nad nami mkną. Polska to jest także twój rodzinny dom. A przedszkole? Tak i przedszkole i róża w ogrodzie i książka na stole.

Nasze przedszkolaki wiedzą, że są Polakami, że ich kraj to Rzeczpospolita Polska, barwy narodowe to biel i czerwień a godło to orzeł w koronie. Gabrysia i Przemo jako reprezentańci Przedszkola uczestniczyli w obchodach odzyskania niepodległości. Zapraszamy do galerii.