W Szkółce Leśnej

w szkoce lenej 20160506 1036536314W Szkółce Leśnej w Kuklinowie w nadleśnictwie Krotoszyn działa salka edukacyjna, która przyciąga liczne grono odwiedzających, w tym przedszkolaków. I my wybraliśmy się na leśne zajęcia. Zaraz po śniadaniu pojechaliśmy tam autokarem. W edukacyjnej sali odbyła się pogadanka na temat zwierząt występujących w lasach, rozpoznawaliśmy ich odgłosy oraz poznawaliśmy różne rodzaje drzew, jakie można spotkać podczas leśnych spacerów z rodzicami. Mieliśmy okazję także zobaczyć 2 mrowiska i poznać zwyczaje tych pracowitych mrówek.

Pan leśniczy pokazał nam maszyny wykorzystywane do sadzenia drzewek, poznaliśmy produkcję szkółkarską i obejrzeliśmy deszczownię. Pogodę mieliśmy wymarzoną więc postanowiliśmy przejść się leśnymi ścieżkami, żeby przy okazji posłuchać treli ptaków.
Całe spotkanie integracyjne zakończyło się grillowaniem kiełbasek, które w lesie smakowały inaczej, czyli lepiej niż w domu. W prezencie dostaliśmy drzewko, które zasadzimy w przedszkolnym ogrodzie. Dziękujemy pani Marcie za pomoc w zorganizowaniu tych zielonych zajęć na łonie natury.

• Odsłon: 94
  • Odsłon: 125