Zielony dzień

zielony dzie 20160425 1292873622W poniedziałek w naszym przedszkolu bardzo mocno się zazieleniło, ponieważ dzieci i wychowawcy przyszli w tym dniu do przedszkola ubrani na zielono. Związane to było z obchodami „ Dni Ziemi". We wczesnych godzinach porannych wszystkie grupy zebrały się w jednej sali i zaprezentowały wiersze i piosenki o treści ekologicznej. Wiersze i piosenki niosły przesłanie do dzieci, aby szanowały przyrodę, dbały o czystość ziemi na której żyją. Po tych występach dzieci „Zielonym Korowodem" przemaszerowały ulicami naszej miejscowości, niosąc w rękach hasła ekologiczne.

W ten sposób manifestowały swoją postawę prawdziwego „ ekologa". Na koniec uczestniczyły w zabawach tropiących, mających na celu wysprzątanie całego parku i posegregowanie śmieci do właściwych pojemników. Po takim owocnym dniu dzieci ugruntowały swoją wiedzę z zakresu ekologii i zrozumiały, że nasza planeta to nie śmietnik.

• Odsłon: 143
  • Odsłon: 133