A z tych nasion są już kwiatki

a z tych nasion s ju kwiatki 20160415 1252733533Starsze przedszkolaki tradycyjnie wiosną odwiedziły szklarnię pani Justyny. Kolejna wizyta dała możliwość ujrzenia hodowli gerberów. Odpowiedna wilgotność powietrza, ciepło i światło to czynniki warunkujące wzrost tych pięknych, barwnych kwiatów. Wiemy już, że rośliny te nie znoszą przeciągów i zbyt suchego podłoża. Każdy mógł powąchać i dotknąć ozdobną roślinę wchodząc w gąszcz kwiatów. Właścicielka zachęcała do zadawania pytań przez dzieci, wyjaśniając zarazem wszelkie wątpiwości.

Na pamiątkę wizyty pani Justyna przekazała do przedszkola ogromny bukiet kwiatów, który kilkanaście dni ozdabiał przedszkolny korytarz. Dziękujemy pani Justynie za umożliwienie przeprowadzenia zajęć przyrodniczych w szklarni.