Ekokarmniki

ekokarmniki 20151201 1516453235W wtorkowe popołudnie w naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne z udziałem rodziców. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać karmiki ekologiczne z butelek plastikowych, z rolek po papierze toaletowym nasionowe rurki oraz kubki z przysmakiem dla sikorek. Celem warsztatów było wykorzystanie materiałów wtórnych oraz przygotowanie pożywienia dla ptaków. Zima to trudny dla nich czas. Trudno znaleźć im cokolwiek do jedzenia, gdyż wszystko zasypie śnieg lub zmrozi mróz. Wielu ptakom nie uda się przetrwać ciężkich zimowych warunków - niskiej temperatury i opadów.

Aby pomóc im w przetrwaniu zimy można je dokarmiać.
Rodzice wykazali się pomysłowością, umiejętnościami manualnymi oraz inwencją twórczą. Humory wszystkim dopisywały. Czas który razem spędziliśmy minął w miłej i przyjaznej atmosferze.
Zrobione karmiki, rurki oraz inne przysmaki przygotowane na warsztatach zostaną rozwieszone na dworze przez nasze wspaniałe przedszkolaki. Dzieci wspólnie z wychowawcami będą dbały, o to aby zimą ptaszkom niczego nie zabrakło.
Wszystkim uczestnikom warsztatów serdecznie dziękujemy!! Drodzy rodzice na was zawsze możemy liczyć!!!

• Odsłon: 97
  • Odsłon: 125