Jesienne muzykowanie

jesienne muzykowanie 20151109 1093527379Jesień to pora nostalgii i melancholii. Zaprosiliśmy do przedszkola nauczyciela muzyki z Gimnazjum, żeby na żywo zaprezentował przedszkolakom brzmienie pięknego instrumentu, jakim jest saksofon sopranowy. Podczas tego muzycznego spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć, usłyszeć oraz poznać budowę i dżwięki tego instrumentu. Nasz gość zaprezentował kilka kilka utworów muzycznych z repertuaru dziecięcego i wszystkie przedszkolaki włączyły się do śpiewania.

Oprócz tego zaprosił chętnych przedszkolaków do spróbowania gry na saksofonie, niestety okazało się, że to nie takie łatwe. Na koniec spotkania powstał zespół muzyczny i dzieci wspólnie z gościem z wykorzystaniem instrumentów przedszkolnych zagrały piosenkę pt. Wlazł kotek na płotek. Okazało się, że wygranie rytmu nie sprawiało  żadnej trudności, tylko przyniosło ogromną radość i satysfakcję. A jesienny, deszczowy poranek w przedszkolu stał się radosny i słoneczny poprzez muzykowanie.

• Odsłon: 105
  • Odsłon: 146