Owocowe desery

owocowe desery 20150927 1131908945O tym jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą dzieci z Przedszkola.Przez kilka dni zdobywały wiedzę na temat prozdrowotnych nawyków i właściwości owoców.śpiewały piosenki o owocach, wykonywały prace plastyczne, rozpoznawały owoce dotykiem, zapachem i smakiem. Podsumowaniem wiedzy było przygotowanie owocowych szaszłyków w grupie Koszałki oraz owocowej sałatki w grupie Żagiewki. Najwięcej radości sprawiła jednak degustacja własnoręcznie wykonanych kolorowych, owocowych przysmaków.

Owocowe desery były pyszne i zdrowe. Zadaniem dorosłych jest, aby przekonać dzieci, że jedzenie warzyw i owoców nie musi być nudne, a posiłki przygotowane z nich – bardzo smaczne.