W remizie strażackiej

w remizie straackiej 20140523 1379855553W piątek wszystkie dzieci z naszego Przedszkola wybrały się w odwiedziny do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycach Wielkich. Na miejscu przywitał nas pan prezes Andrzej Poprawa , pani Irena Poprawa- kronikarka, oraz panowie Strażacy- ochotnicy.
Nasi milusińscy mogli zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Pan prezes bardzo ciekawie opowiadał o pracy w straży.

Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki ubierają się do akcji. Zwiedzały także wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie. Oglądały przepiękne kroniki, medale, puchary oraz sztandary. Kto chciał mógł przymierzyć hełm strażacki, potrzymać wąż oraz posiedzieć w wozie strażackim. Jednak największą atrakcją dla dzieci był pokaz armatki wodnej, znajdującej się na wozie strażackim.
Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dla dzieci zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.
Bardzo dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycach za miłe i pouczające przyjęcie.