W gospodarstwie wiejskim

w gospodarstwie wiejskim 20140409 1495703554W dniu 4 kwietnia dzieci z naszego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego państwa Trzeciaków z Gorzyc Wielkich. Celem wycieczki było poznanie życia na wsi, zwierząt hodowlanych w gospodarstwie oraz pracy rolnika.
W pierwszej kolejności przedszkolaki mogły obejrzeć cały park maszynowy, który u państwa Trzeciaków jest bardzo nowoczesny.  Miały możliwość zobaczenia z bliska traktory , kombajn oraz inne maszyny służące rolnikowi w jego codziennej pracy. Nie zabrakło też pytań dotyczących  do czego służą poszczególne maszyny.

Gospodarze bardzo chętnie na nie opowiadali, a nawet prezentowali. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak w praktyce takie maszyny są wykorzystywane. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy pokaz wozu paszowego w pracy . Jednak największą atrakcją była możliwość wejścia do dużego ciągnika i zobaczenia go z bliska.
Po obejrzeniu maszyn przedszkolaki zwiedzały poszczególne miejsca ze zwierzętami. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła nowoczesna obora z opasami- młodymi byczkami, które w tym gospodarstwie są hodowane. Dzieci z bliska mogły się przyglądać zwierzętom , pogłaskać i wysłuchać na czym ich hodowla polega. Następnym miejscem które oglądaliśmy była obora z krowami i cielętami. Tam dowiedzieliśmy się jak dojone są krowy, co jedzą, co robią i jak należy o nie dbać , by były zdrowe. Oprócz bydła w gospodarstwie państwa Trzeciaków  hodowane są także świnie. Widzieliśmy chlewnie z dużymi warchlakami. Największą niespodzianką dla dzieci, którą gospodarze przygotowali  było zobaczenie małych prosiąt. Przedszkolaki mogły dotknąć , pogłaskać i dowiedzieć się wszystkiego o malutkich świnkach. Wróciliśmy do przedszkola w wyśmienitych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia. Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie  w pamięci dzieci.
Serdecznie dziękujemy państwu Trzeciakom  za miłe przyjęcie i poświęcony czas.
Życzymy Wam dużo , dużo zdrowia i sił do pracy!

• Odsłon: 212
  • Odsłon: 219