Magiczna księga

magiczna ksiga 20140402 1250068905Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich zaprosiła naszych przedszkolaków na sztukę wystawioną przez Teatr Edukacji i Prolilaktyki Maska. Narratorami sztuki  byli: wróżka Arielka i królik Maciuś, którzy przenieśli przedszkolaków w świat fantazji i wyobraźni. Przedstawienie to składało się z kilku bajek tak dobrze znanych dzieciom. Była więc baśń pt. Dziewczynka z zapałkami, bajka o Jasiu i Małgosi oraz o Księżniczce i żabie. Spektakl posiadał wiele zalet: umiejętności aktorskie,  rozwiązania scenograficzne i świetny kontakt z dziećmi. Mali odbiorcy sztuki mieli możliwość włączenia się w akcję bajek, odpowiadały na pytania, podpowiadały aktorom oraz miały okazję poprzez teatralny przekaz zastanowić się nad podstawowymi wartościami takimi jak miłość, życzliwość, niesienie pomocy, dotrzymanie tajemnicy, radość życia i wiara w spełnianie marzeń.

Młoda widownia okazała się widownią niezwykle wdzięczną. Z uwagą i skupieniem wpatrzona w aktorów, w dekoracje, wsłuchana w piosenki i w treść przedstawienia, szczerze nagradzała aktorów gorącymi oklaskami. Atutem spektaklu były niewątpliwie scenki humorystyczne, które rozśmieszały dzieci do łez.
Kontakt ze sztuką jest jednym z najwspanialszych sposobów rozwijania zdolności odbiorcy sztuki, zwłaszcza tych dzieci, które mieszkają w małej miejscowości jak nasza.To tutaj w teatrze zwierzęta mówią ludzkim głosem, niemożliwe staje się możliwe, zwycięża prawda i dobro.
Dziękujemy naszej Bibliotece za zaproszenie, przeżycia i miłe wspomnienia.

• Odsłon: 112
  • Odsłon: 157